KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6148124
*
nr 614 8124
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f.1938), 1967, 30x25
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2009
kl 18:39:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 16:48:49
1
500 kr
7/12 18:24:53
2
450 kr
7/12 18:25:27
2
550 kr
7/12 18:27:32
1
600 kr
7/12 18:29:11
2
650 kr
7/12 18:29:38
1
700 kr
7/12 18:31:34
1
750 kr
7/12 18:32:00
2
750 kr
7/12 18:34:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Naliwajko
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Jan Naliwajko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17
-
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:21
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:33
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:07
*
Jan Naliwajko
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Jan Naliwajko
nr 614 8124
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f.1938), 1967, 30x25
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 16:48:49 | 1 | 500 kr |
| 7/12 18:24:53 | 2 | 450 kr |
| 7/12 18:25:27 | 2 | 550 kr |
| 7/12 18:27:32 | 1 | 600 kr |
| 7/12 18:29:11 | 2 | 650 kr |
| 7/12 18:29:38 | 1 | 700 kr |
| 7/12 18:31:34 | 1 | 750 kr |
| 7/12 18:32:00 | 2 | 750 kr |
| 7/12 18:34:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Naliwajko
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Jan Naliwajko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17 -
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:21 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:33 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:07



